Opieka poporodowa


W dniu zgłoszenia się do naszej położnej lub najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych od zgłoszenia , położna odwiedzi położnicę i noworodka w domu. Poda przybliżoną godzinę wizyty.

Takie spotkanie nazywa się „wizytą patronażową”. Umowa z NFZ opiewa na minimum 4 wizyty położnej , ale położne z naszego ośrodka gwarantują 6 wizyt , a nawet więcej jeśli stan pacjentów tego wymaga. Termin wykonania wizyt – do ukończenia przez maluszka 2 miesięcy. W międzyczasie dostępność położnej na telefon komórkowy.

W czasie tych spotkań położna oceni stan zdrowia pacjentki i jej dziecka. Wyjaśni wątpliwości , a w razie konieczności skieruje do lekarza. Można liczyć na porady dotyczące prawidłowości przebiegu połogu , karmienia piersią , pielęgnacji noworodka ( nauka kąpieli i ważenie noworodka)… Położne są uprawnione do zdejmowania szwów z krocza i po cięciu cesarskim. Umowę na sterylizację narzędzi medycznych mamy ze Szpitalem Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym im. Degi.

Położne w naszym Ośrodku mają określone tereny działania. Tak więc nie odwołają wizyty tłumacząc to trudnościami z dojazdem , znają uwarunkowania danego obszaru , przychodnie lekarskie , ośrodki pielęgniarskie… Dbają o jakość swoich usług , bo pacjentki „po sąsiedzku” dzielą się opiniami o nas